#

#

2017-10-15 17:07:34

Tak było na DNIU Z WKK.

14 października dzieci, rodzice, trenerzy i wszyscy przyjaciele WKK spotkali się w naszym domu w WKK Sport Center aby wspólnie bawić się koszykówką. Już od samego rana mogliśmy emocjonować się meczami Kadetów. WKK U15 podejmował zespół UKS SKM Nowa Sól. Zespół trenera Mariusza Mazura zdeklasował rywali 101:29. Zaraz po tym WKK U16 mierzył się z zespołem PGE Turów Zgorzelec. Ekipa trenera Macieja Grzybka również nie dała rywalom żadnych szans wygrywając 114:30.

Po meczach nastąpiła prezentacja drużyn z każdej kategorii wiekowej. Każdy rocznik zaprezentował zabawną scenkę a wszystko zakończyło się wspólnym okrzykiem. Po prezentacji zespołów rodzice mogli sprawdzić swoje siły rywalizując z zawodnikami w najróżniejszych konkursach i grach. Było dużo śmiechu ale nikt nie odpuszczał, zarówno dzieci jak i rodzice dali z siebie wszystko. Między konkursami, w związku z Dniem Edukacji Narodowej upominki od klubu otrzymali nauczyciele i dyrektorzy szkół współpracujących z klubem oraz biorących udział w programie BASKETMANIA. Po dużej dawce ruchu każdy mógł zaspokoić swój głód i spróbować pysznych potraw przyrządzonych przez szefa kuchni restauracji Hotelu Activ. Po posiłku rodzice wybrali się na wycieczkę po hotelu i strefie fitness a dzieci mogły sprawdzić swoich sił tańcząc Zumbę.

Zwieńczeniem dnia był mecz II Ligi pomiędzy WKK i Gimbasketem. W tamtym roku Gimbasket popsuł nam święto 10-lecia klubu pokonując nas na własnym parkiecie. W tym roku chcieliśmy wyrównać rachunki. Mecz zaczął się po naszej myśli i w pierwszej kwarcie dzięki konsekwencji w ataku i chaotycznej grze rywali wypracowaliśmy sobie 16 punktową przewagę. Druga kwarta to równa aczkolwiek nieskuteczna gra obu zespołów.

W przerwie meczu odbyło się losowanie nagród w loterii fantowej. Losy można było nabywać przez cały dzień a do wygrania był między innymi samochód marki Ford od firmy Pol-Motors na weekend z pełnym bakiem, telefon LG K4 Dual oraz buty do koszykówki ufundowane przez fundację Basket R2001 a ponad to mnóstwo gadżetów opatrzonych logiem WKK. Wszystkie przerwy w meczu umilał nam zespół Cheerleaders Wrocław, który prezentował efektowne układy taneczne.

W 3 kwarcie dominował Tomasz Stępień który rzucił 12 punktów a w całym meczu zanotował 29 oczek przy skuteczności 66% za 3 punkty. Ostatnia kwarta to znów skuteczna gra WKK i chaos w szeregach gości. Swoje pierwsze punkty w II Lidze zdobył 16-letni Szymon Eitelthaler. Mecz zakończył się wynikiem 86:62.

Był to wspaniale spędzonych czas który zbliżył do siebie wszystkich przyjaciół WKK i pokazał, że wszystko co tutaj robimy naprawdę ma sens i, że naprawdę ROŚNIEMY W SIŁĘ. Go WKK!!!